Porady

 

Na początku chcemy tylko zaznaczyć, że "nie odkrywamy Ameryki", tylko przypominamy, że negowanie istnienia Ameryki nie oznacza, że jej nie ma a jeśli cisną Ci się na usta jakiekolwiek komentarze zapraszamy na nasz blog. Wszelkie konstruktywne uwagi, sugestie i Twoje porady ze szczerą ochotą dopiszemy tutaj w kolejnych punktach.

 

 

  1. Naszym zdaniem nie warto porównywać nawet dwóch wypraw do sklepu po zakupy, a co dopiero dwóch wyjazdów na wczasy. Niektórzy jednak próbują porównywać serwis hotelu 4 * w Turcji z serwisem hotelu 4*w Grecji. Można. Inni porównują pobyt w Egipcie z pobytem gdzieś indziej? Też można. Tylko po co? Za każdym razem jest przecież inaczej :) Dlatego podróżujemy.

  2. Naszym zdaniem każde biuro turystyczne oferujące szeroki wachlarz imprez pobytowych czy objazdowych ma swoje " mocne strony świata" i "słabe strony świata". Wynika to czasami z bardziej absurdalnych kwestii niż te, które padają na kartach "Alicji w krainie czarów". Od oczywistych powodów jak np. nieporadny kontrahent organizatora ,po chwilowy nastrój sprzątaczek hotelowych. Pytaj o "absurdalne" szczegóły :)

  3. Naszym zdaniem na skuteczność działań przedstawicieli organizatorów pracujących zagranicą (zwanych rezydentami) decydujący wpływ ma styl (sposób, forma) w jakim komunikujesz się z nimi. Wyobraź sobie zatem jak chciałbyś być Ty traktowany, gdybyś miał coś dla kogoś załatwiać i tak też postępuj wobec rezydenta czy pilota wycieczki :)

  4. Podczas wyjazdu na pewno przydarzy Ci się coś miłego, a może też przydarzyć się coś niesympatycznego. Jedno i drugie jest naturalne. Może znajdą się ludzie, którzy będą próbowali zepsuć Ci miłe chwile i tacy, którzy bezinteresownie pomogą w kłopotach. Niczym się więc nie przejmuj :)

  5. Pamiętaj o dokumentach podróży: paszport lub dowód, wizy, vouchery, adresy, pieniądze i bilety - przydają się w podróży, tak samo jak dobry nastrój i wiele innych drobiazgów :)

  6. Jeśli masz przysłowiowe "sto tysięcy problemów na głowie" przed wyjazdem/wylotem na wczasy, wybierz sobie w drodze na miejsce zbiórki lub już na miejscu zbiórki kosz na śmieci lub cały kontener, załaduj tam swoje problemy i odleć spokojnie. Po powrocie odbierzesz je z tego samego miejsca. A może będzie ich tam mniej? a może wszystkie znikną? Tego ostatniego życzymy :)